Пролежні у лежачих хворих: лікування і профілактика

post_border
08 11 2022, 00:00
0

Пролежні у лежачих хворих: інновації в лікуванні

«Лежачі» пацієнти - це люди, які опинилися в полоні власної безпорадності і  дуже потребують особливий догляд з боку рідних.

Пролежні - серйозне ускладнення, яке може виникати при різних захворюваннях у пацієнтів з вимушеним тривалим або постійним постільним режимом, а також при будь-яких тривалих здавлюваннях ззовні, що порушують трофіку тканин. Поява пролежнів також може бути пов'язано з порушенням іннервації тканин, викликаної ушкодженнями або захворюваннями спинного мозку.

Як розвиваються пролежні?    В етіопатогенезі пролежнів, крім безперервного здавлювання, роль відіграють тертя і вологість. До факторів ризику пролежнів відносяться обмежена рухливість хворого і незадовільний догляд. Появі і прогресуванню пролежневих ускладнень сприяють супутні захворювання (цукровий діабет, параплегія, хвороба Паркінсона), нетримання сечі і калу і деякі інші.

Істотно знизити ризики появи пролежнів може ефективна профілактика і своєчасне купірування патологічних процесів в ішемізованих тканинах. 

При появі пролежневих виразок основним завданням є профілактика прогресування патологічного процесу. В першу чергу, необхідно усунути тривалий безперервний тиск на тканини, захистити рану від інфекційних агентів, запобігти її намокання.Знизити силу тиску на прилеглі тканини допомагають спеціальні матраци та подушки. Перевага надається наповнювачам з ненатуральної сировини, адже, в середовищі органічного походження завжди будуть умови для перебування небажаних живих організмів. Одним із таких наповнювачів є -  спеціально очищені мілкі кульки пінополістиролу. Постійно пересипаючись у внутрішньому чохлі вони створюють ефект мікромасажу, зменшуючи до мінімуму тиск на прилеглі тканини. Волога та неприємні запахи не поглинаються пінополістирольними кульками, це повністю синтетичний продукт, тому  шкідники та інша патогенна мікрофлора там існувати не може. 

Коментарі
Поки немає коментарів
Написати коментар