Тканини та наповнювачі
Сатин
Сатин - бавовняна, шовкова або вовняна гладка тканина з блискучою поверхнею. Бавовняний сатин рекомендують на халати, сукні, а також робочий одяг. Із вовняного сатину шиють ошатний дамський одяг.
Кольорова та біла Бязь
Бязь - м'яка, ніжна бавовняна тканина, з якої виходить комфортна постільна білизна. Бязь дуже міцна, не розтягується, але схильна до усадки під час прання в дуже гарячій воді.
Бавовняний Веллюр
Тканина, яка виходить при переплетенні п'яти ниток, чотири з них попарно утворюють верхню і нижню основи, а п'ята утворює ворс. Далі тканини між двох утворених основ ріжуться і відокремлюються одна від одної. Таким чином виходить два рулони тканини з ворсистою поверхнею.
Ворс може бути розташований вертикально по всій тканині або на окремих ділянках пригладжений в один бік. Ворсинки можуть мати довжину до 7 мм, а щільність їх розташування визначає бархатистість велюру. Ворс обробляють тисненням, розчісують за трафаретом або укладають у вигляді різноманітних малюнків, тому велюр може бути гладким, фасонним, тисненим тощо.
Міцність велюру робить його стійким до тертя, подряпин і зносу. До того ж велюр чудово зберігає форму і зовнішній вигляд, що робить речі довговічними, приємними і затишними. Це пояснює широке застосування велюру, зокрема й для пошиття дитячого одягу. Велюровий одяг прекрасно зігріє дитину в холодну пору року.
Велюр не потребує особливого догляду. Достатньо ручного або автоматичного прання за температури до 30°С. Для збереження кольору рекомендуємо використовувати засоби для чищення на основі води та уникати більш сильних засобів. Велюрові вироби забороняється викручувати - можна обійтися віджиманням у пральній машині. Речі з велюру не мнуться і не утворюють складок, а отже прасувати їх немає потреби.
Віскоза
Віскоза - штучне целюлозне волокно, перероблене з природної целюлози, у вигляді текстильних і кордових ниток.
Віскоза добре вбирає вологу. Щоправда, при цьому сильно розбухає, перестає пропускати повітря і втрачає більшу частину міцності. На дотик віскоза дуже нагадує бавовну з лайкрою, але вона важча, струмує, більше тягнеться (стрейч) і має приємний шовковистий блиск. Віскозна нитка може мати різну структуру, в результаті і тканина виходить різна.
Звичайна віскоза легко мнеться, тому її часто змішують з іншими синтетичними волокнами, але в результаті матеріал сильно сідає після прання. До того ж віскозну тканину з добавками поліамідів легко ненавмисно припекти праскою.
Часто віскоза входить до складу сумішевих тканин. Первісне виробництво віскози було налагоджено в Англії наприкінці XIX століття, а потім і в інших країнах. Сьогодні віскоза найпоширеніша целюлозна тканина. У світі її виробляють удвічі більше, ніж вовни.
Льон
Останнім часом інтерес до льону значно збільшився. Згідно з останніми тенденціями, експерти стверджують, що за 10 років 70% всього одягу у світі вироблятиметься на основі льону. застосуванням льону. Властивості:
- льон приблизно у 2 рази міцніший за бавовну (у вологому стані льон стає ще міцнішим);
- льон не електризується, в результаті до лляних виробів притягується набагато менше пилу;
- тіло під одягом з льону дихає набагато краще, ніж під одягом з бавовни;
- під лляним одягом температура тіла людини на 3-4 градуси нижча, ніж під одягом із бавовни;
- льон прекрасно "дихає", краще вбирає вологу і швидше висихає, створюючи додатковий охолоджувальний ефект.
За даними дослідження Міністерства охорони здоров'я України лляні тканини сприяють інтенсивному кровообігу завдяки високому комфорту, організм менше втомлюється.
Холлофайбер
Hollofiber - синтетичний замінник пуху. Виготовляється з пустотілих силіконізованих волокон, що мають форму пружини. Його мікроструктура являє собою просторову спіраль, що дає змогу чудово зберігати свою форму і легко її відновлювати. Завдяки пустотілості волокон, чудово тримає тепло. Зберігши всі переваги натурального пуху, штучні замінники не мають його головного недоліку - в них не заводяться пилові кліщі та інші комахи і мікроорганізми.
Пінополістирол
Пінополістирол (пінопласт) - ізоляційний матеріал білого кольору, що на 98% складається з повітря, укладеного в мільярди мікроскопічних тонкостінних клітин зі спіненого полістиролу. Вироби з пінополістиролу (пінопласту) біологічно безпечні. Пінополістирол стійкий до впливу вологи, стійкий до старіння, не схильний до впливу мікроорганізмів. Кульки сприяють постійному повітрообміну, тому шкіра людини не зволожується навіть за тривалого контакту з поверхнею подушки. Відчуття постійного сухого тепла не покине Ваше тіло протягом усього часу користування подушкою.
Пінополістиролові кульки. Це екологічно чистий матеріал, добре зберігає форму, не викликає алергічних реакцій, не вбирає запахи. Пінополістиролові кульки чудово справляються з навантаженням протягом більш тривалого часу і зберігають свою форму.
Пінополістирол не є живильним середовищем для цвілевих грибів і бактерій. Він не розкладається, не розчиняється у воді і не виділяє жодних водорозчинних речовин, які могли б спричинити забруднення ґрунтових вод.
Для наповнення подушок використовується очищена гранула пінополістиролу діаметром 1-3 мм. Також вона може бути наповнювачем для антистресових іграшок та інших товарів для дітей.
Для наповнення безкаркасних меблів використовують пінополістирольні кульки діаметром 4-6 мм. Також їх можна додавати при виробництві пінобетону.